Başkanın Mesajı

Çilimli Belediyesi olarak; "Doğru bir şekilde araştır, iyi düşün, düşündüklerini gözden geçir, ciddi bir şekilde uygula" parolasıyla yola çıktık.

Belediyemiz, Çilimli'ye yapılan hizmetleri, çağdaş belediyecilik anlayışının gereklerine uygun bir biçimde gerçekleştirme çabasındadır. Günümüz Belediyeleri artık yalnızca su, kanalizasyon, yol, temizlik işleri, ruhsat düzenlemek v.b. hizmetlerle sınırlı, klasik belediyeciliği sürdüremez.

Gelinen nokta; Belediyelere, yörelerimizin sosyal ve ekonomik açıdan kalkınabilmesi, halkın refah düzeyinin artırılması, istihdam alanları sunulması gibi en temel sorunlara da çözümler arama ve bulma görevini vermektedir.

Halkımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi ile doğrudan ilişkili olan bu yeni görevler, yeni bir hizmet anlayışını da zorunlu kılmaktadır.

Halkımızı modern, çağdaş ve standartları yüksek bir ilçede yaşatmak için çalışmalarımız devam edecektir. Hemşerilerimizin, bizlere desteği devam ettikçe, güzel Çilimli'mizi hep birlikte, ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmiş bir ilçe haline getireceğiz.

Çilimli'yi layık olduğu güzellik ve refah düzeyine yükseltme çabamızda bizleri yalnız bırakmayan, katkı ve desteğini esirgemeyen tüm Çilimli halkını bütün çalışmalarımızda yanımızda göreceğimizi biliyoruz.

Belediyemizin çalışmalarına katkı ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkür eder,

Muhsin YAVUZ

Çilimli Belediye Başkanı