İlçemiz Anaokulları Çocuk Şenliği

Çilimli Belediyesi tarafından ilçede düzenlenen Okul Öncesi Çocuk Şenlikleri büyük ilgi gördü. Gün boyu süren şenlikte, çocuklar hazırladıkları gösterileri sergilediler. Kurulan parklarda doyasıya oynadılar.

Öncesi Şenliği halk tarafından ilgiyle izlendi. Anaokulu çocuklarının hazırladıkları gösteriler izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.

Hem çocuklara hem katılımcılara sınırsız patlamış mısır, pamuk şeker, macun dağıtıldı. Şenliğe ilçedeki sınırıiçindeki bütün Anasınıfı öğrencileri de katıldı. Çocuklar hep birlikte gönüllerince eğlendiler.

Çilimli Belediye Başkanımız Muhsin YAVUZ ;

Okul öncesi eğitime dikkat çekerek ilçede artık geleneksel hale getirdikleri  “5. Okul Öncesi Eğitim Şenliği kapsamında ilçemizde okul öncesi eğitimin önemini velilerimize vurgulamak, dikkat çekmek amacı ile stantlar oluşturduk. Kişilik dönemi ve zekâ gelişimi için en kritik evre bu dönemlerdir. Çok önemli olan bu evre, okul öncesi alan öğrencilerimiz almayan öğrencilerimize göre iki yıl önden başlıyorlar. Öğrencilerimiz için çok faydalı.

Şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen İlçe milli eğitim müdürümüze okul müdürlerimize, öğretmen, öğrenci, veli ve personele teşekkür etti.

Veliler ise okul öncesi eğitimin çok önemli olduğuna vurgu yaparak bu etkinliği gerçekleştirenlere teşekkür ettiler.