15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programları Kapsamında İlçemiz Şehitlik ziyaretleri.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü anma programlarının birinci gününde İlçemizde düzenlenen Şehitlik ziyaretleri programına katılan Belediye Başkanımız Muhsin YAVUZ,

“Asker kılığına girmiş hainlerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütünlüğüne kastettiği o geceyi asla unutmayacağız. Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısını duyar duymaz meydanlara akın ederek darbeci hainlere fırsat vermemiş, canı pahasına darbeci hainlere karşı mücadele etmiştir. Milletimizin iradesine, bütünlüğüne, birlik ve beraberliğine karşı düzenlenen hain darbe girişimini lanetliyor, milletimizin bu alçak girişime karşı göstermiş olduğu direnişi şükranla anıyoruz.

15 Temmuz tarihimizin en büyük destanlarından dır.

Türk Milleti tarih boyunca kendi kaderini kendisi yazmıştır. 15 Temmuz Gecesinde de yine genci, yaşlısı, kadını, erkeğiyle Türk Milleti, demokrasiye darbe vurmak isteyen hainlerin tanklarına, tüfeklerine, uçaklarına karşı bedenlerini, canlarını vatan uğruna siper ederek hain darbeyi engellemiştir.

Bu aziz millet uğruna, vatanımızın bir karış toprağı için canını veren şehitlerimizin mekânları cennet olsun. Bu yüce millet 15 Temmuzdaki hain saldırıyı hiçbir zaman unutmayacaktır. Allah Ülkemize bir daha 15 Temmuz Hain Darbe girişimi gibi bir ihanet yaşatmasın.

Bu duygu ve düşünceler ile ilçemiz şehitlerinin kabirlerini ve ailelerine yapmış olduğumuz ziyaretler ile bir kez daha şehitlerimizi şükranla anıyor ve yad ediyoruz’’ dedi.