Belediyemiz Aşure Etkinliği Düzenledi

Belediyemiz Aşure Etkinliği Düzenledi

İlçemizde Muharrem ayı dolayısıyla 17 Ekim 2017 salı günü öğle namazından sonra Aşure etkinliği programı düzenledi. Geleneksel olarak ilçemizde düzenlenen aşure etkinliği programı dua ile başladı.

Görevlilerin masalara servis ettiği aşureye vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Belediyemiz ekiplerince aşure etkinliğine gelemeyen yaşlı, özürlü, hasta vatandaşlarımızın evlerine ve resmi kurumlara aşure servisi yapıldı.

Muharrem ayı münasebetiyle düzenlenen aşure ikramı programında Muharremi Şerif Ayı ve Aşure Gününün önemine değinen Başkanımız Muhsin YAVUZ, “dünya Müslümanları ve ülkemiz olarak zor günler geçirmekteyiz. Dileğimiz odur ki bu mübarek günlerde Yüce Mevla’mız bizlere merhametiyle muamele etsin ve aramızda barış ve kardeşliği yaysın” dedi. Bu ayın hicri dört haram aydan bir tanesi olduğunun altını çizen Başkan YAVUZ sözlerini şöyle sürdürdü;

YAVUZ; TEK ÇIKAR YOL BİRLİK VE BERABERLİKTİR

“Gönül ister ki dünya insanları her zaman huzur içinde ve kardeşçe yaşasın, ancak şu anda görüyoruz ki dünyanın her tarafında savaşlar eksik olmuyor. İnsanlar birbirlerini öldürmek için adeta yarışıyor. Elimizden dua etmekten başka bir şey gelmiyor. Her yaptığımız açıklamada vurguluyoruz; “bizim birlik ve beraberlikten başka kurtuluşumuz yok” diye. Televizyonlarda, gazetelerde her gün savaş, saldırı ve buna benzer karmaşa ortamı haberleri ile karşılaşıyoruz. Ve her ne hikmetse ilk emri “oku” olan yüce bir dinin mensuplarının yani Ortadoğu yani komşularımızın topraklarında bu kargaşalar yaşanıyor. Hepimizin bundan ders çıkarması, ibret alması gerekir. Çocuklarımız ve gençlerimiz, güzel ülkemizin yarınlarına endişe ile bakmamalıdır. Bunun için tek çıkar yol bizlerin birlik ve beraberliğinden geçer. Gelin kavgayı, küslüğü bir kenara bırakalım. Küçük şeyler için birbirimizi üzmeyelim. Ülkemiz için, topraklarımız için ve en önemlisi geleceğimiz için herkesi birlik ve beraberliğe davet ediyorum.

Bu vesile ile Muharrem Ayı ve Aşure gününün Türk ve İslam âlemine hayırlar getirmesini niyaz ediyoruz.” Aşure Günün en iyi şekilde idrak edilmesini temenni eden YAVUZ, Çilimli Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Aşure programı düzenleyerek halkımıza ikramda bulunduk, Allah (cc) niyetlerimizi kabul eylesin diyerek açıklamalarına son verdi.

E-Belediye Sistemi E-Belediye Sistemi E-İmar Online Ödeme Kent Rehberi Sosyal Medya'da Biz