İtfaiye Hizmetleri

İtfaiye Hizmetleri

110 numaralı ihbar hattımızla günün her saati hizmet verilmektedir.

YANGIN VE PATLAMA: 

Vatandaşlarımızın meydana gelen her türlü yangın olayını; yangın yerinin adresini, niteliğini (ev, depo, fabrika vb), mümkünse yangının nedenini, irtibat telefonuyla birlikte adını bildirmeleri önem taşımaktadır.

TRAFİK KAZASI:

İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz trafik kazalarında araçta sıkışmış yaralının çıkarılması için özel tekniğe ve donanıma sahiptir. Acil kurtarma ve sağlık hizmetinde temel prensip, bir bütün olarak hizmet vererek, kazazedelerin özel teknik kurtarma yöntemi ile araçtan çıkarmaktır. Araçtan çıkartılan yaralılar gerekli acil sağlık hizmetlerinin verilmesi için sağlık kuruluşu ekiplerine teslim edilir.

SU BASKINI: 

Vatandaşlarımız su baskını durumlarında 110 numaralı ihbar hattımızı arayarak yardım alabilirler.

DOĞAL AFETLER: 

Deprem, göçük, yüksek binada mahsur kalma, bina çökmesi, gölde ve barajda boğulma, kuyuya düşme, asansörde mahsur kalma gibi durumlarda arama kurtarma hizmeti verilmektedir. İtfaiye Müdürlüğümüze bağlı tüm personele düzenli olarak arama kurtarma ve ilkyardım eğitimleri verilmektedir. Bölgemizde bulunan dere ve göletlerde meydana gelebilecek boğulma vakalarında arama kurtarma yapabilecek tam donanımlı dalgıç ekibimiz bulunmaktadır. Dalgıç ekibimiz özel donanım ve teçhizatlarıyla birlikte 24 saat esasına göre görev yapmaktadır. 

E-Belediye Sistemi E-Belediye Sistemi E-İmar Online Ödeme Kent Rehberi Sosyal Medya'da Biz